środa, 13 kwietnia 2016

skleroza :P

Tak, tak - to już nie te lata :P i skleroza postępuje. Nie braliśmy aparatu i nie mamy jak pokazać postępów działkowych.
Teraz wszystko na wariackich papierach. Bobas co prawda coraz większy, ale i tak wyrywamy chwile żeby jechać na działkę. Jak dotąd udaje nam się tylko raz w tygodniu i to tak cyrklujemy żeby utrafić na drzemkę młodej. Niestety nie śpi za długo - w domu po trzydzieści minut a na dworze przy sprzyjających okolicznościach 40-50 minut. Jest bardzo ruchliwa i ciekawska więc jak się obudzi od razu chce wyłazić z wózka, a niestety to jeszcze nie czas i miejsce na takie eskapady.

Ostatnio posadziliśmy dalie i kany wyciągnięte z piwnicy.
Nasz najnowszy trawniczek zarosło zielsko więc potrzebna będzie reanimacja. Musimy opryskać zielsko bo wyplewić to się tego nie uda, a następnie dosiać trawę. Potem trzeba będzie pilnować podlewania.

Na grządkach już zagospodarowane. Nie zdążyliśmy wszystkiego jeszcze podzielić, ale to co termin gonił jest zrobione. Obecnie zasiane: bób, groch, nowalijki, rozsady kwiatów, marchew, pietruszka, pasternak, cebula i buraki.
Jesienią zasadziliśmy cebulki żonkili i tulipanów, a one teraz wdzięczą do nas swe piękne kolorowe główki.
Mąż trochę przerażony jak poznał plan działań działkowych na ten rok. Jednak są to o wiele mniejsze przedsięwzięcia niż wymiana dachu, więc nie ma się co bać... Powściągliwy chłop mój w wyrażaniu swych emocji, ale widzę że się cieszy jak się nam uda majsterkowanie i działanie na swoim skrawku ziemi.
Czekam na warzywka dla dzieciaczków i ciepłe dni, żebyśmy mogli tam częściej i na dłużej zaglądać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz